Strona główna » O przedszkolu MegaMocni

O przedszkolu MegaMocni

Przedszkole MEGAMOCNI nie jest zwykłym przedszkolem. Stworzyliśmy miejsce, które wyznaczy nowe standardy. Do stworzenia MEGAMOCNYCH przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. Kierowaliśmy się przekonaniem, iż chcemy, by powstała placówka unikatowa, do której będą uczęszczać nasze dzieci.

To miejsce, w którym dostrzeże się w dziecku człowieka, w którym istotnym jest, by nauczyciel niczego nie narzucał, by obserwował, podpowiadał, ale nie przejmował aktywności za dziecko. Nacisk kładzie się na uczenie konkretne a nie abstrakcyjne, dzieci muszą wszystkiego doświadczać.

Gdy przeanalizowaliśmy dorobek Marii Montessori, wybraliśmy z jej pedagogiki kluczowe elementy, uzupełniając je edukacją bezpieczeństwa, zajęciami teatralnymi, prowadzonymi w specjalnie stworzonej sali teatralno-kinowej a także, co bardzo istotne, podejściem ekologicznym.

W Przedszkolu MEGAMOCNI znajdzie miejsce 100 dzieci. Utworzone będą 4 grupy wiekowe od 2,5 do 6 lat. Każda z grup funkcjonować będzie w powiązaniu z jednym z żywiołów: Powietrze, Woda, Ziemia i Ogień. Klimat i kolorystyka sal, nawiązywać będą właśnie do nich.

Idea przedszkola powstała na podbudowie bajki „Kapitan Planeta“, której bohaterowie, będący przedstawicielami żywiołów, wspólnie walczyli o dobro Planety Ziemi. Każdy z odcinków, kończył się apelem, jak dbać o środowisko.

Bajka wspaniale oddaje dwie ważne idee przyświecające twórcom Przedszkola. Mowa tu o pedagogice Montessori i ekologii.

Dzieci w Przedszkolu MEGAMOCNI, korzystać będą z przestronnych, blisko 100 metrowych sal – dla każdej grupy, liczącej 25 dzieci. Sale będą dobrze oświetlone, nowocześnie wyposażone. Dodatkowo podłogi zostały wygłuszone specjalną pianką, by zapewnić dzieciom pełen komfort. W każdej sali przestrzeń podzielona będzie na sekcję dydaktyczną i rekreacyjną.

Jeśli podzielasz nasze spojrzenie na wychowanie dzieci i chcesz, by Twoje dziecko trafiło do przedszkola, w którym będzie traktowane w sposób wyjątkowy, skontaktuj się z nami.

Projekt i wdrożenie