Strona główna » Kim są MEGAMOCNI

Kim są MEGAMOCNI

 

Przedszkole MEGAMOCNI nie jest zwykłym przedszkolem. Stworzyliśmy miejsce, które wyznacza nowe standardy. MEGAMOCNI to placówka unikatowa, do której uczęszczają nasze dzieci.

Jesteśmy jedyną placówką przedszkolną wykorzystującą elementy Montessori na rynku włocławskim. To miejsce, w którym dostrzegamy w dziecku człowieka, wierzymy w możliwości dziecka, nie przejmujemy za nie aktywności, lecz pomagamy mu w samodzielnym wykonywaniu czynności.

Gdy przeanalizowaliśmy dorobek Marii Montessori, wybraliśmy z jej pedagogiki kluczowe elementy, uzupełniając je edukacją zdrowotną, nauką języków obcych, zajęciami tanecznymi i sportowymi, a także, co bardzo istotne, podejściem ekologicznym.

W Przedszkolu MEGAMOCNI utworzyliśmy 4 grupy dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Każda z grup funkcjonuje w powiązaniu z jednym z żywiołów:

  • Powietrze
  • Woda
  • Ziemia
  • Ogień

Klimat i kolorystyka sal nawiązują właśnie do żywiołów.

Idea Przedszkola powstała na podbudowie bajki „Kapitan Planeta“, której bohaterowie, będący przedstawicielami żywiołów, wspólnie walczyli o dobro Planety Ziemi. Każdy z odcinków, kończył się apelem, jak dbać o środowisko. Bajka wspaniale oddaje dwie ważne idee przyświecające twórcom Przedszkola. Mowa tu o pedagogice Montessori i ekologii.

Dzieci w Przedszkolu MEGAMOCNI, korzystają z przestronnych, blisko 100 metrowych sal – dla każdej grupy. Sale są dobrze oświetlone, nowocześnie wyposażone. Dodatkowo podłogi zostały wygłuszone specjalną pianką, by zapewnić dzieciom pełen komfort. W każdej sali przestrzeń podzielona jest na sekcję dydaktyczną i rekreacyjną.

Przedszkole MEGAMOCNI jest placówką całoroczną, otwartą od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00.

Dzieci spożywają w Przedszkolu cztery posiłki: śniadanie w postaci szwedzkiego stołu, dwudaniowy obiad i podwieczorek – w specjalnie do tego przygotowanej jadalni, w której każdy posiłek to kulinarna przygoda. W naszej przedszkolnej kuchni gotujemy zdrowo, smacznie i beztłuszczowo w zgodzie z naturą. Organizujemy dzieciom urodziny, przyrządzając zdrowy tort na spodzie owsianym, marchewkowym lub szpinakowym.

Jesteśmy jedynym Przedszkolem, które posiada profesjonalną salę teatralno-kinową. Dzieci obcują ze sztuką, kulturą, a przede wszystkim nabywają pewności siebie występując na prawdziwej scenie.

Dbamy o prywatność dzieci i ich rodziców. Nie umieszczamy na stronie internetowej bieżących informacji oraz wizerunku dzieci. Komunikacja z Rodzicami odbywa się poprzez aplikację na telefon, w której zamieszczamy wszelkie aktualności, informacje na temat postępów dzieci i galerię zdjęć.

Jeśli podzielasz nasze spojrzenie na wychowanie dzieci i chcesz, by Twoje dziecko trafiło do przedszkola, w którym będzie traktowane w sposób wyjątkowy, skontaktuj się z nami.