Strona główna » O przedszkolu MEGAMOCNI

O przedszkolu MEGAMOCNI

Przedszkole MEGAMOCNI nie jest zwykłym przedszkolem. Stworzyliśmy miejsce, które wyznacza nowe standardy. Do stworzenia MEGAMOCNYCH przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. Kierowaliśmy się przekonaniem, iż chcemy, by powstała placówka unikatowa, do której będą uczęszczać nasze dzieci.

To miejsce, w którym dostrzegamy w dziecku człowieka, w którym istotnym jest, by nauczyciel niczego nie narzucał, by obserwował, podpowiadał, ale nie przejmował aktywności za dziecko. Nacisk kładzie się na uczenie konkretne a nie abstrakcyjne, dzieci muszą wszystkiego doświadczać.

Gdy przeanalizowaliśmy dorobek Marii Montessori, wybraliśmy z jej pedagogiki kluczowe elementy, uzupełniając je edukacją bezpieczeństwa, zajęciami teatralnymi, prowadzonymi w specjalnie stworzonej sali teatralno-kinowej a także, co bardzo istotne, podejściem ekologicznym.

W Przedszkolu MEGAMOCNI stworzyliśmy miejsce dla 110 dzieci. Utworzone są 4 grupy wiekowe od 2,5 do 6 lat. Każda z grup funkcjonuje w powiązaniu z jednym z żywiołów:

  • Powietrze (2,5-3 latki),
  • Woda (4-latki),
  • Ziemia (5-latki)
  • Ogień (6-latki).

Klimat i kolorystyka sal nawiązują właśnie do żywiołów.

Idea przedszkola powstała na podbudowie bajki „Kapitan Planeta“, której bohaterowie, będący przedstawicielami żywiołów, wspólnie walczyli o dobro Planety Ziemi. Każdy z odcinków, kończył się apelem, jak dbać o środowisko.

Bajka wspaniale oddaje dwie ważne idee przyświecające twórcom Przedszkola. Mowa tu o pedagogice Montessori i ekologii.

Dzieci w Przedszkolu MEGAMOCNI, korzystają z przestronnych, blisko 100 metrowych sal – dla każdej grupy z dostępem do własnej toalety. Sale są dobrze oświetlone, nowocześnie wyposażone. Dodatkowo podłogi zostały wygłuszone specjalną pianką, by zapewnić dzieciom pełen komfort. W każdej sali przestrzeń podzielona jest na sekcję dydaktyczną i rekreacyjną.

Jeśli podzielasz nasze spojrzenie na wychowanie dzieci i chcesz, by Twoje dziecko trafiło do przedszkola, w którym będzie traktowane w sposób wyjątkowy, skontaktuj się z nami.