Strona główna » O przedszkolu MEGAMOCNI » Ekologia na co dzień

Ekologia na co dzień

Dużą wagę przywiązujemy do postawy proekologicznej i dbania o środowisko, które jest naszym wspólnym dobrem. Z tego powodu bardzo silnie nawiązujemy do idei czterech żywiołów przejawiającej się w każdym aspekcie Przedszkola MEGAMOCNI. Konsekwentnie sięgamy do treści bajki "Kapitan Planeta“, której głównym przesłaniem było dbanie o Planetę Ziemię, o środowisko naturalne.

W Przedszkolu MEGAMOCNI sięgamy po zdrową, wysokojakościową żywność ze sprawdzonych źródeł, stosujemy naturalne środki czystości, wspieramy ekologiczne rozwiązania. Proces dbania o zdrowe żywienie rozpoczyna się już na etapie wyboru ekologicznych produktów, najlepszych sprawdzonych dostawców, wiedzie poprzez kuchnię zaopatrzoną w najzdrowszy piec konwekcyjny, który pozwala na przygotowanie soczystych potraw bez utraty cennych witamin. To właśnie dbałość o zdrowie dzieci sprowokowała nas do podjęcia decyzji o stworzeniu własnej kuchni, przygotowującej posiłki na miejscu i rezygnacji z pomysłu korzystania z usług firmy cateringowej. Kontrolujemy świadomie każdy etap przygotowywania posiłków, by dać dzieciom to, co najlepsze. W tym celu również unikamy produktów mocno przetworzonych i cukru.

Wychodzimy z założenia, że dzieci nie nauczą się ekologicznej postawy na podstawie pogadanek o segregacji śmieci. Istotnym jest, by zobaczyły, że całe przedszkole i wszystkie działania opiekunów oparte są o poszanowanie środowiska. Przykład dorosłych jest zresztą najważniejszy we wszystkich elementach wychowania.

Stałą aktywnością dnia jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wzorem krajów Skandynawskich, nasze dzieci korzystają z ruchu na powietrzu o każdej porze roku – wychodzimy z założenia, że nie ma nieodpowiedniej pogody, są tylko niewłaściwe ubrania.