MEGAMOCNA Kuchnia

„Nawyki żywieniowe...?”- Jak jeść? Co jeść? Gdzie jeść? Na te pytania odpowiedź jest jedna!

Zdrowa kuchnia w Przedszkolu Megamocni!

Sposób żywienia w najwcześniejszych latach jest sprawą niezwykle ważną. Już w dzieciństwie kształtują się bowiem nawyki żywieniowe, a błędy popełnione w tym okresie dają o sobie znać w późniejszym wieku. Cukrzyca, otyłość, miażdżyca to tylko niektóre z długiej listy chorób, które zaczynają się bardzo wcześnie, a odpowiedzialność za nie częstokroć spoczywa na rodzicach. I to właśnie rodzice wybierając Nasze przedszkole - Naszą Zdrową Kuchnię - dokonują świadomego, a przede wszystkim zdrowego wyboru w kształtowaniu nawyków żywieniowych swoich dzieci.

Kuchnia została zaprojektowana przez firmę, która zajmuje się wyposażaniem najlepszych polskich restauracji. W trosce o zdrowe żywienie dzieci, posiadamy w placówce profesjonalny sprzęt kuchenny, której sercem jest najnowszej generacji piec konwekcyjno-parowy, dzięki któremu gotujemy zdrowo, smacznie i beztłuszczowo z zachowaniem w potrawach 100% witamin, minerałów w zgodzie z naturą.

W naszej przedszkolnej kuchni nie znajdziecie produktów przetworzonych, z dużą ilością kalorii, cukrów, tłuszczy czy różnego rodzaju sztuczności. Okazuje się, że nabiał i pieczywo – produkty, które najczęściej goszczą na naszych stołach – też nie bardzo służą maluchom. Bywają bowiem przyczyną alergii i nietolerancji pokarmowych.

Dlatego kuchnia przedszkola Megamocni stawia na: warzywa, owoce, wypieki z mąki orkiszowej i kukurydzianej, własne przetwory, kompoty przyrządzane z sezonowych owoców, tradycyjne ziemniaki zastępujemy kaszą jaglaną, kaszą gryczaną, batatami, pieczywo białe – pieczywem żytnim.

Organizowane w Naszym Przedszkolu urodziny dzieci, świętujemy przyrządzając samodzielnie tort dla jubilata z marchewkowym, szpinakowym lub owsianym spodem, a dodatkami są jabłka, maliny, wiśnie z Naszej spiżarni z kremem na bazie serka mascarpone.

 

 

 

 

Galeria zdjęć