Strona główna » O przedszkolu MEGAMOCNI » MEGAMOCNE zajęcia

MEGAMOCNE zajęcia

Bardzo istotnym jest dla nas, by dzieci rozwijały się w Przedszkolu MEGAMOCNI na wielu płaszczyznach.

MEGAMOCNE Przedszkolaki mówią po angielsku. Uczą się czytać i pisać, poznają litery i cyfry – w języku polskim i angielskim. Potrafią dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, a gdy słyszą muzykę – wyginają śmiało ciało! I to wszystko bez dodatkowych opłat! Pełen pakiet zajęć dodatkowych jest dostępny dla wszystkich dzieci w ramach opłaty czesnego.

Zapraszamy do zapoznania się z programem zajęć dodatkowych w Przedszkolu MEGAMOCNI:

 

Z racji faktu, iż język angielski zyskał miano języka międzynarodowego, jego dobra znajomość nie jest już umiejętnością ponadprogramową, a coraz częściej traktowana jest jako jeden z podstawowych wymogów. Jesteśmy świadomi, iż nasze dzieci jako obywatele świata potrzebować będą znajomości języków nie tylko w szkole czy pracy, ale także chociażby podczas podróży. O nauce języka warto zatem pomyśleć jak najwcześniej, dzięki czemu jego przyswajanie staje się dużo łatwiejsze i bardziej naturalne w późniejszym wieku.

Przedszkole MEGAMOCNI traktuje dzieci w sposób indywidualny, wspiera ich rozwój w zakresie nauki języków obcych. To sprawia, że sama nauka nie będzie dla dzieci przykrym obowiązkiem, ale sposobem poznawania otaczającego ich świata, który je ciekawi i fascynuje.

więcej

Odpowiednio wydłużamy czas przygotowania dziecka do nauki czytania i pisania, by następnie skrócić czas do minimum opanowywania płynnego pisania i sprawnego czytania ze zrozumieniem.

więcej

Kiedy mówimy o edukacji najmłodszych, to musimy mieć na uwadze wielostronny i harmonijny rozwój dziecka.

Tradycyjne narzędzie znane od lat jakim są puzzle, wykonane w pełni z naturalnego materiału, wysokiej jakości drewna to ukłon w stronę tradycji, prostoty i ekologicznych rozwiązań. Nowoczesny robot edukacyjny pozwala bezpiecznie i odpowiedzialnie wprowadzać najmłodszych w świat programowania i nowych technologii.

więcej

Warsztaty kulinarne to zajęcia bardzo lubiane przez dzieci zarówno starsze, jak i młodsze.

Mają one na celu nauczyć przedszkolaki czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić do zdrowego odżywiania. Podczas takich działań dzieci mogą samodzielnie wykonywać różne czynności kuchenne: kroić, smarować, rozdrabniać, ubijać, mieszać, itp. Daje im to wiele radości i satysfakcji z posiadanych umiejętności.

więcej

Messy Play to forma zajęć sensoplastyki - styl zabawy, w którym dzieci mogą przejąć prowadzenie, odkrywać i uczyć się rękami oraz doświadczać szerokiej gamy tekstur i materiałów.

Wykorzystuje ciekawość dziecka wokół otaczającego go świata i podsyca jego nieodpartą chęć wypróbowywania nowych rzeczy i eksperymentowania.

więcej

Zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone są w formie zabawowej.

Treningi są oparte na grach i zabawach ruchowych oraz na ćwiczeniach integracyjnych oraz samodyscyplinujących. Elementy Taekwon-do stanowią jedynie część treningu.

więcej

Ruch jest naturalną potrzebą każdego człowieka, której zaspokojenie zapewnia równowagę psychiczną i fizyczną.

Zajęcia taneczne stanowią istotną część kształcenia i wychowania ogólnego i mają wpływ na realizację zasadniczego zadania przedszkola w zakresie edukacji ruchowej, tj. dążenie do pełnego i wszechstronnego rozwoju dziecka.

więcej