Strona główna » O przedszkolu MEGAMOCNI » MEGAMOCNE zajęcia

MEGAMOCNE zajęcia

Bardzo istotnym jest dla nas, by dzieci rozwijały się w Przedszkolu MEGAMOCNI na wielu płaszczyznach.

MEGAMOCNE Przedszkolaki mówią po angielsku i hiszpańsku. Uczą się czytać i pisać, poznają litery i cyfry – w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Potrafią dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, a gdy słyszą muzykę – wyginają śmiało ciało! I to wszystko bez dodatkowych opłat! Pełen pakiet zajęć dodatkowych jest dostępny dla wszystkich dzieci w ramach opłaty czesnego.

Zapraszamy do zapoznania się z programem zajęć dodatkowych w Przedszkolu MEGAMOCNI:

 

Z racji faktu, iż język angielski zyskał miano języka międzynarodowego, jego dobra znajomość nie jest już umiejętnością ponadprogramową, a coraz częściej traktowana jest jako jeden z podstawowych wymogów. Jesteśmy świadomi, iż nasze dzieci jako obywatele świata potrzebować będą znajomości języków nie tylko w szkole czy pracy, ale także chociażby podczas podróży. O nauce języka warto zatem pomyśleć jak najwcześniej, dzięki czemu jego przyswajanie staje się dużo łatwiejsze i bardziej naturalne w późniejszym wieku.

Przedszkole MEGAMOCNI traktuje dzieci w sposób indywidualny, wspiera ich rozwój w zakresie nauki języków obcych. To sprawia, że sama nauka nie będzie dla dzieci przykrym obowiązkiem, ale sposobem poznawania otaczającego ich świata, który je ciekawi i fascynuje.

więcej

Tuż obok języka angielskiego, niekwestionowanego lidera wśród języków obcych, w Przedszkolu MEGAMOCNI uczymy dzieci języka hiszpańskiego, kojarzonego ze słońcem, ciepłem i uśmiechem 🙂 Hiszpański to trzeci co do popularności język na świecie. Po chińskim oraz angielskim, którego popularność wynika z nauki języka, nie z nabycia przez urodzenie, hiszpański jest językiem kolejnym.

Jednym z plusów znajomości hiszpańskiego jest łatwość rozwijania umiejętności językowych w zakresie francuskiego, włoskiego. Nauka każdego kolejnego języka obcego jest znacznie łatwiejsza.

więcej

Odpowiednio wydłużamy czas przygotowania dziecka do nauki czytania i pisania, by następnie skrócić czas do minimum opanowywania płynnego pisania i sprawnego czytania ze zrozumieniem.

więcej

Ruch jest naturalną potrzebą każdego człowieka, której zaspokojenie zapewnia równowagę psychiczną i fizyczną.

Zajęcia taneczne stanowią istotną część kształcenia i wychowania ogólnego i mają wpływ na realizację zasadniczego zadania przedszkola w zakresie edukacji ruchowej, tj. dążenie do pełnego i wszechstronnego rozwoju dziecka.

więcej

W Przedszkolu MEGAMOCNI dbamy o zdrowie dzieci. Zależy nam, aby dzieci doskonale wiedziały jak same mogą troszczyć się o własne zdrowie.

Dlatego zorganizowaliśmy dla dzieci zajęcia „Edukacja zdrowotna”. Rozwiewa ona wszelkie wątpliwości na temat tego jak należy się ubierać, co jeść, jak dbać o ząbki, dlaczego warto aktywnie spędzać czas, czy jak należy zachować się u lekarza. Nasze Przedszkolaki wiedzą co oznaczają słowa "W zdrowym ciele zdrowy duch!"!

więcej

Celem głównym zajęć są ćwiczenia ogólnorozwojowe, dobra zabawa i nauka pozytywnego oddziaływania ćwiczeń w życiu od najmłodszych lat. Zajęcia będą zawierać dużo elementów rozciągających, co jest niezwykle ważne w profilaktyce wad postawy. Ćwiczenia zaspokoją nieodpartą chęć poruszania się dzieci, ich ciekawość, będą kształtować ich rozwój fizyczny i psychiczny.

więcej

Zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone są w formie zabawowej.

Treningi są oparte na grach i zabawach ruchowych oraz na ćwiczeniach integracyjnych oraz samodyscyplinujących. Elementy Taekwon-do stanowią jedynie część treningu.

więcej