Taekwondo w MEGAMOCNYCH

Zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone są w formie zabawowej.

Treningi są oparte na grach i zabawach ruchowych oraz na ćwiczeniach integracyjnych oraz samodyscyplinujących. Elementy Taekwon-do stanowią jedynie część treningu.

Co to jest Taekwondo?

Taekwondo to sztuka walki wywodząca się ze stolicy Korei Południowej – Seulu. Jej pomysłodawcą był generał. Nazwa jest bardzo złożona i oznacza wiele rzeczy :

  • „ Tae” oznacza uderzenie nogą,
  • „Kwon” uderzenie pięścią,
  • „Do” to sztuka, metoda, droga pokonywania własnych słabości i osiągnięcie zamierzonego celu.

To właśnie „Do” jest najważniejszym elementem przy przekazywaniu wiedzy dzieciom. Aby nauczyć je woli walki i osiągania celów, które sobie postawią. We wszystkich sztukach walki same ciosy to tylko dodatek. Najważniejsza jest głowa, która kieruje wszystkim. To ona odpowiada za rozwagę, szacunek do przeciwnika i mądrość podejmowanych decyzji.

Co robią dzieci na zajęciach?

Spokojnie! Najpierw uspokoimy wszystkich rodziców, że walka nie jest najważniejszym elementem na zajęciach prowadzonych dla dzieci. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa i odpowiedni rozwój dziecka. Są to treningi dostosowane do wieku oraz możliwości dzieci.

Zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone są w formie zabawowej. Treningi są oparte na grach i zabawach ruchowych oraz na ćwiczeniach integracyjnych oraz samodyscyplinujących. Elementy Taekwon-do stanowią jedynie część treningu.

Zajęcia dają dzieciom wiele radości i rozładowują napięcie.
Trener Stanisław Szal – II DAN

Galeria zdjęć