Strona główna » O przedszkolu MEGAMOCNI » MEGAMOCNE zajęcia » Warsztaty kulinarne w MEGAMOCNYCH

Warsztaty kulinarne w MEGAMOCNYCH

Warsztaty kulinarne to zajęcia bardzo lubiane przez dzieci zarówno starsze, jak i młodsze.

Mają one na celu nauczyć przedszkolaki czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić do zdrowego odżywiania. Podczas takich działań dzieci mogą samodzielnie wykonywać różne czynności kuchenne: kroić, smarować, rozdrabniać, ubijać, mieszać, itp. Daje im to wiele radości i satysfakcji z posiadanych umiejętności.

Podczas Warsztatów kulinarnych dzieci mają możliwość przygotowania różnych smakowitości. Realizując te zajęcia, przedszkolaki usprawniają się manualnie poprzez: krojenie, obieranie, ugniatanie, mieszanie, smarowanie. Nabywają nowe doświadczenia i doskonalą czynności związane z samoobsługą.

Przyrządzanie posiłków uczy dziecko kreatywnego myślenia, staje się ono bardziej śmiałe, samodzielne oraz lepiej zorganizowane. Nabywa prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. A wszystko to poprzez świetną zabawę. Podsumowaniem wysiłków kulinarnych jest wspólna degustacja pyszności stworzonych przez dzieci oraz zachwyt nad smakami i aromatami.

Kulinarne zabawy wspomagają rozwój intelektualny dziecka, sprawność manualną i precyzję ruchów. Jest to doskonałe miejsce, gdzie „Tadek Niejadek” ucząc się przez zabawę i praktyczne działanie, przekonuje się, że warto zarówno zrobić, jak i zjeść!!!

Galeria zdjęć