Strona główna » O przedszkolu MEGAMOCNI » Ochrona prywatności Dzieci w Internecie

Ochrona prywatności Dzieci w Internecie

Zapisując dziecko do przedszkola rodzic ma nadzieję, że jego pociecha spędzi w placówce czas w sposób miły i rozwijający.
Ufa pracownikom placówki, że jego dziecko będzie bezpieczne a jakiekolwiek zagrożenia zostaną całkowicie wyeliminowane. Jednocześnie rodzic oczekuje pełnej informacji dotyczącej funkcjonowania dziecka w przedszkolu oraz zajęć prowadzonych w placówce.

Masowe udostępniania

Duża część placówek przedszkolnych stara się wyjść naprzeciw wymaganiom rodziców. Niestety wobec braku innych sposobów udostępniania informacji decydują się na wykorzystanie mediów społecznościowych, serwisów takich jak Facebook, Twitter czy Instagram. Ostatnio jesteśmy świadkami „wysypu” profili przedszkolnych masowo udostępniających zdjęcia dzieci oraz informacji dotyczących czasu spędzanego w przedszkolu.

Przedszkola, o których mowa, udostępniają takie informacje w dobrej wierze, ale najwidoczniej nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw i negatywnych efektów takiego postępowania…

Duże zagrożenie

Zdjęciami dzieci zainteresowani są rodzice wraz z rodziną, ale czy tylko oni…? Niestety w dzisiejszych czasach z łatwym dostępem do Internetu musimy szczególnie mocno bronić wizerunku naszych pociech. Nigdy nie mamy pewności, czy profil przedszkola nie jest obserwowany przez osoby obce, które mogą mieć złe zamiary… Mówimy tu o osobach z różnymi zaburzeniami, czekających tylko na fałszywy krok opiekunów dziecka.

Koniec udostępniania?

Czy to oznacza koniec dzielenia się zdjęciami i informacjami o dzieciach w Internecie? W obliczu przedstawionych faktów i zagrożeń taka konsekwencja może wydawać się konieczna.

Nie zgadzamy się z takim stanem rzeczy.

Jest lepszy sposób

Zdajemy sobie sprawę z tego że rodzice chcą być informowani na bieżąco o postępach dzieci, że chcą mieć dostęp do zdjęć z zajęć i różnego rodzaju zabaw przedszkolnych. Wychodzimy naprzeciw tym rodzicom dbając jednocześnie o to, aby informacje udostępniane przez nas były przeznaczone tylko dla osób upoważnionych.

Przedszkole MEGAMOCNI dba o prywatność Dzieci. Udostępniamy rodzicom wszelkie treści i zdjęcia dzieci poprzez zamknięty, kontrolowany system – aplikację mobilną. Na aplikacji umieszczamy wszystkie informacje, ale w sposób kontrolowany, dla zamkniętego grona odbiorców. Mamy pewność, że nikt niepowołany nie ma dostępu do wizerunku dzieci i informacji o nich. Dobro, ochrona i bezpieczeństwo Dzieci jest dla nas najważniejsze!