Strona główna » O przedszkolu MEGAMOCNI » SALA TEATRALNO – KINOWA

SALA TEATRALNO – KINOWA

Nasze przedszkole stwarza wiele okazji do kontaktów ze sztuką teatralną. Jesteśmy jedyną w regionie placówką, która posiada profesjonalną salę teatralno-kinową, która wprowadza dzieci w niesamowitą atmosferę i magię kina czy teatru. Posiadamy sprzęt najwyższej klasy, jak chociażby nagłośnienie BOSE SYSTEM, reflektory sceniczne, obraz HD.

Poprzez słowo, ruch, dźwięk, plastykę, teatr jest w stanie silnie oddziaływać na widza i stać się źródłem jego przeżyć. Dzięki sztuce teatralnej odkrywamy siły i mechanizmy rządzące życiem, dostrzegamy dobro i zło, piękno i brzydotę, radość i smutek. Sztuka teatralna jest zawsze z radością przyjmowana przez małe dzieci, gdyż bardziej niż inne rodzaje twórczości artystycznej ukazuje sytuacje i zdarzenia, których w codziennym życiu same nie potrafią dostrzec. Zwłaszcza widowiska lalkowe pozwalają wprowadzić dziecko w najbardziej nawet fantastyczny świat bajek, w którym grają obok siebie nie tylko ludzie, lecz także przedmioty. Wszystko to przyczynia się do rozwijania wyobraźni i fantazji dziecka, rozwijania zdolności myślenia i mowy, a także do budzenia w nim szlachetnych i wzniosłych uczuć.

Wprowadzając dzieci w świat teatru ukazujemy im sytuacje i zdarzenia, których w życiu codziennym same nie potrafią dostrzec, a tym samym pobudzamy je do twórczego działania, przełamujemy w nich poczucie bierności, lęku, tremy oraz podnosimy w nich poczucie własnej wartości i wiarę w swoje możliwości.

Dużym przeżyciem dla dzieci jest również obejrzenie filmu, bajki dla najmłodszych w naszym kinie, gdzie nagłośnienie, oświetlenie i obraz dają wrażenie obecności na seansie w prawdziwym kinie.